Teknik Analiz

 

Günümüz sermaye piyasalarında analiz ve tecrübenin önemi herkesçe malumdur. Analiz yapmadan hiçbir finansal karar alınamıyor ve ciddi raporlar hazırlanamıyor. Fakat isabetli bir finansal karar alabilmek için de hangi analiz türünü tercih etmek gerektiği sorusu önemlidir. Ekonomistler ve finans guruları arasında uzun yıllardır süren bu fikir ayrılığı daha çok tartışılacak gibi… Küçük yatırımcıların sürekli yediği darbeler onları da hangi analiz türünü tercih etmeleri konusunda kararsız bırakıyor. Temel analiz mi? Yoksa Teknik analiz mi? Her ikisinin de önemini bilenler ve uygulayanlar düzenli olarak kazanmaya devam ediyorlar.

 

Şu husus hiç unutulmamalıdır ki, Temel analizle tespit edilen finansal aracın alınıp satılma zamanlaması tespit edilemediğinde, dünyanın en başarılı şirketlerinden bile zarar edebilmek mümkün olabilir…

 

Futures Danışmanlık olarak nosyonumuz; Teknik Analizin Stratejik Finansal kararlar almadaki etkinliğini yatırımcılara ispat etmektir.

 

Bu görev bilinciyle tüm bildiklerimizi ve tecrübelerimizi sıcak ve seçkin bir ortamda, bir eğitim semineriyle sizlere aktarmayı amaçlıyoruz. Eğer aşağıdaki gruplardan herhangi birine dâhilseniz, bu eğitimin gerekliliğine inanmalı ve finans piyasalarına bakış açınızı değiştirerek bu adımı atmalısınız.

 

  • Finansal analistler,
  • Araştırma uzmanları
  • Döviz ve sermaye piyasalarındaki finansal araçların değişimine duyarlı tüm banka, şirket ve holdinglerin departman yöneticileri,
  • Kişisel yatırımcılar,
  • Orta ve uzun vadeli finansal kararlar alma konusunda oy hakkına sahip “” üyeleri
  • ve katılmak isteyen herkes…